آکادمی ای ادز

ده نکته ی سئو

ده نکته ی مهم سئو که میتوانند برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در سال 2017 به شما کمک نماید، در اینجا ارائه شده است.

امروزه راه اندازی یک کسب و کار در بستر اینترنت کاملا با ده سال پیش متفاوت است حتی به جرات میتوان گفت که راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نسبت به دو سال پیش هم سخت تر شده است و این سختی به دلیل پیشرفت، ارتقا و پیچیده تر شدن موتورهای جست و جو است. امروزه با چهره ی جدیدی از موتور های جست و جو رو به رو هستیم  برای آنکه بتوانیم از تغییرات موتور های جست و جو به نحوه مطلوبی استفاده کنیم  باید استراتژی های سئو خود را به روز نگه داریم  تا بتوانیم رتبه خود را در بین رتبه های برتر موتور های جست و جو حفظ نماییم. راه های پیشنهادی که میتوانید از آنها برای بهتر شدن اوضاع کسب و کار اینترنتی خود استفاده نمایید شامل موارد زیر می باشند.

 

1-کلمات کلیدی هدف شما:

 تمام موفقیت شما در گرو انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت شماست به این ترتیب شما باید با مطالعه و تجزیه و تحلیل بهترین و پر کاربرد ترین کلمات مرتبط با کسب و کار خود را بیابید و سپس کم رقابت ترین کلمه را برای شروع استراژی سئو خود انتخاب نموده و تلاش کنید تا خوانندگان خود را ترغیب به ورود به سایت از طریق این کلمه از طریق موتور های جست و جو نمایید شما به عنوان یک بازاریاب محتوا باید رابطه دوستانه ای با مخاطبان خود برقرار کنید و این اولین راه ساخت یک رابطه دوستانه است.

2-امکان سازگاری با موبایل یک ضرورت است: 

یکی از مدیران موفق سایت میگوید امکان سازگاری با موبایل به یک استاندار جدید تبدیل شده است و این امکان به آخرین بروزرسانی گوگل هم اضافه شده است اکثر مدیران سایت به این فکر می کنند که باید طراحی سایت جدید انجام دهند و این کار بسیار سخت، زمانبر و پر  هزینه خواهد بود. این در حالی است که شما میتوانید بدون آسیب دیدن قسمت های اصلی سایتتان، امکان سازگاری با موبایل را به آن اضافه نمایید؛ حتی اگر برای اینکار هزینه زیادی پرداخت کنید باز هم ارزش آن را دارد زیرا در صورتی که این کار را انجام ندهید رتبه خود در موتور های جست و جو را از دست خواهید داد و نتیجه آن کاهش ترافیک ورودی از موتور های جست و جو می باشد.

3-ساده بودن معمولا بهتر است:

 تولید محتوا یعنی ایجاد یک رابطه بین شما و مخاطبانتان. بهترین حالت ممکن این است که مطالب سایت خود را به زبانی ساده و قابل فهم برای همه کاربران  بنویسید به طوری که یک شخص با مدرک کارشناسی صنعت و یک شخصی که هیچ دانشی از صنعت ندارد بتوانند مفهوم متن را متوجه شود و مشکلی در درک آن نداشته باشد.

4-توسعه ی  یک استراتژی بازاریابی: 

یک استراتژی درست به شما این اجازه را میدهد به به سمت هدفی که در ذهن خود درمورد جمعیت، میزان تاثیر رسانه های  اجتماعی و یا مطلب قرار داده شده در وبلاگتان  دارید دست پیدا کنید. اما یک استراتژی برای اینکه بتواند رشد کند نیازمند تنظیم دقیق و زمان برای به نتیجه رسیدن دارد.

5-اهرم قدرت گرافیکی: 

در طی دو سال گذشته آمار های زیادی از محتواهای تصویری قرار داده شده  در رسانه های اجتماعی گزارش شده است دلیل این امر ساده  است. اینفوگرافی ترکیبی از تصویر و متن است و میتواند بسیار بیشتر از یک متن و یا یک عکسی که به تنهایی در محتوا آورده شده اند تاثیر گذار باشد.

6-اولویت بندی: 

مهم ترین عاملی که استراتژی های بازاریابی را به شکست می کشاند، نبود اولویت بندی مناسب است هر نوع کسب و کاری که دارید باید متناسب با آن  اولویت های خود را مشخص نمایید شما باید زمانی را برای خود تعیین کنید و در این زمان به اولویت های اولیه  خود دست یابید و بین آنها  و  اولویت هایی که بیشترین تاثیر را بر مخاطبانتان دارد تعادل ایجاد نمایید .پیتر دراکر میگوید : هیچ چیزی کاملا بی فایده نیست و با به کاربردن درست آن میتوان بیشترین بهره وری را از آن به دست آورد.

7-فعالیت در شبکه های اجتماعی:

 صد ها میلیون نفر از انسان های کره زمین حداقل در یکی از شبکه های مجازی موجود فعالیت می نمایند شما میتوانید با تمرکز بر روی  شبکه اجتماعی که بیشترین مخاطبان هدف کسب و کارتان در آن فعالیت دارند به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کنید.

8-لینک بیلدینگ: 

لینک ها در دنیای امروز نیازمند درک هستند تا بتوانید تشخیص دهید یک برچسب دقیقا چگونه کار میکند و چگونه میتوان از آن برای بهبود رتبه خود در موتور های جست و جو استفاده کرد. لینک های مرتبط با موضوع فعالیت شما در سایت های دیگر میتواند مفید باشد ابزاری مانند ابزار کمکی موز (Moz Barr ( به شما اجازه میدهد تا بتوانید به سرعت لینک های خوب را به وسیله ی دی ای ( DA )  به دست آمده تشخیص دهید. این موضوع دارای اهمیت است زیرا این لینک ها رتبه سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

9-ارسال محتوای مرتبط با موضع فعالیت سایت: 

اگر شما در حال تمرکز بر روی موضع خاص هستید پس باید تمامی فعالیت های خود را پیرامون همان موضوع  ساماندهی نمایید این کار با استفاده از محتوای مرتبط امکان پذیر است. به نظر شما چگونه میتوانید کاربران جدیدی جذب نمایید و مطمئن شوید که سایت شما راکد نیست؟ برای پاسخ به این سوال میتوانید از لینک و محتوای خوب بهره مند شوید. این کارها در کنار یکدیگر میتوانند برای کسب بهترین رتبه برای صفحه ی شما مفید باشد.

10-رقبای خود را تجزیه و تحلیل نمایید: 

اعداد هیچ گاه دروغ نمیگویند شما میتوانید از موفقیت و یا شکست های خود به دیگران بگویید. تجزیه و تحلیل ترافیک سایت  خود و مقایسه آن با سایت رقبا این امکان را به شما میدهد که تاثیر موفقیت استراتژی بازاریابی خود را درک نموده و برای بهبود آن در آینده تلاش نمایید.

چشم انداز آینده؛ بازاریابی محتوا 

چشم انداز در سال 2017 حول بازاریابی محتوا خواهد چرخید و به احتمال قوی برای تبدیل شدن به یکی از بهترین سایت ها در زمینه کاری خود باید در رقابت سختی شرکت نمایید. به همین خاطر است که بازاریابی محتوا بسیار مهم است زیرا این میزان کیفیت محتوای سایت است که بر روی نتایج جست جو  تاثیر گذر خواهد بود .